ЗДО "Веселка"
Гостомельська селищна рада

Поради психолога

Батьківська любов

   Ви – батьки ! Немає на світі вищого  звання і більшої відповідальності .  Немає іншої сфери життя , де панували б  такі сильні , багатогранні почуття. Діти найбільший скарб  кожної роди , нації .Ми живемо за ради дітей , любимо їх і хочемо , щоб вони це розуміли і оцінювали, А чи завжди ми демонструємо  свою любов так  , щоб діти її відчули і були щасливі?Чи не зраджує нам часом  здоровий глузд , і замість любові демонструємо  вимогливість , силу волі , суворість ? Чи відповідаємо ми ідеалу батьків , як його уявляють діти ? Чи хочемо відповідати цьому ідеалу ?

      Чому ідеалом  часто стає дитина  слухняна , покірна , не проблемна , пасивна , без власних бажань ?Слухняна й  спокійна  - зручна дитина для всіх.

    Лише сім я  може створити для маленької  дитини унікальне середовище  любові , довіри. Розуміння , прийняття . Батьківська любов творить дива.

   Любов  потрібна кожній дитині, інакше їй ніколи не стати повноцінною дорослою людиною . Коли дитина впевнена  , що її люблять вона стає слухняною, допитливою. З ЦІЄЇ ВПЕВНЕНОСТІ МАЛЮК ЧЕРПАЄ СИЛУ  , щоб протистояти труднощам .

Отже  запам ятайте:

1.Перед нами – діти

2.Вони поводяться , як діти

3. Буває що їх поведінка діє нам на нерви

4. Якщо ми любимо дітей , незважаючи  на їх витівки, вони , подорослішавши  , виправляться.

5. Якщо для отримання нашої любові вони повиння бути  такими , як ми хочемо їх бачити . ді стануть невпевненими  в собі.

6.якщо ми любимо їх не зважаючи ні на що, вони завжди зможуть контролювати  свою поведінку й не піддаватися тривозі.

 Найголовніше – любити ! Діти по різному відчувають любов  ,  але кожен  її потребує.

Притча про маму

  Молода мати тільки вступила на шлях материнства . Тримаючи малюка на руках і посміхаючись , вона задумалась:  «Як довго триватиме це щастя?» .

   Янгол промовив до неї:

---- Шлях материнства  довгий і важкий. І ти постарієш перш ніж досягнеш цього кінця. Та знай кінець буде кращий ніж початок.

  Але молода мати була щаслива , і вона не могла припустити  , що може щось бути краще ніж ці роки  . Вона гралася зі своїми дітьми . збирала для них квіти . Купала їх у потоках чистих вод.Сонце їм радісно світило , а молода Мати їм повторювала :

---Ніщо не може бути прекраснішим  ніж цей щасливий час!

   Настала  ніч , почалася буря , і темної дороги не було видно.Діти тремтіли від страху і холоду.Мати обняла їх  , притиснула близько до серця  і вкрила ковдрою. Діти сказали :

--- Мамо  , ми не боїмося , тому що ти поруч , і нічого страшного не станеться .

Зі сходом сонця вони побачили гору . Почали піднімати в гору  і стомилися .Мати теж була стомлена , але вона весь час говорила дітям : потерпіть : ще трохи і ми досягнем вершини

   І коли діти  піднялися  , вони сказали:

  •  Мамо ми ніколи б  не зробили б цього без тебе !

 

Підбиття підсумків :

  • Звертайтесь до дитини лагідно,  на ім’я . Хай у ваших словах буде любов до неї.
  • Цікавтеся бажаннями дитини
  • Зробіть дитинство ваших дітей  спокійним , захищеним , радісним  сповненим приємних вражень .
  • Допоможіть малюкові подолати страхи , неприємності тривоги , підскажіть як вправляти помилки .Хай дитини Живе у радості.

Бажаю всім  бути опорою для своїх дітей!

Казкотерапія, або виховання дитини казкою - як це працює? Слухняна трирічна дитина - це явище майже таке ж рідкісне, як лагiдний і спокійний підліток. Кризу трьох років не помітити практично неможливо, цей вік часом називають віком норовливості. Як допомогти дитині перерости непростий час і зберегти при цьому здорову нервову систему (її і свою)?

Казкотерапія - це напрям практичної психології, який дозволяє формувати характер дитини, використовуючи для цього ресурси казки. Виховна сила казок відома людям з давніх часів, багато казок передавалися з вуст у вуста і давно отримали статус народних. Казки про правду і кривду, Івана-дурника, що перемагає ворогів кмітливістю, прекрасних і премудрих дівчат виступають свого роду чарівним дзеркалом реального світу. І власного, поки ще не відкритого внутрішнього світу дитини. Слухаючи казку, малюк вчиться відрізняти правильні вчинки від неправильних, добрих персонажів від злих, бачить негативні наслідки поганої поведінки. Виховний ефект досягається без нотацій і моралей, дитина отримує нові знання про світ і про саму себе, природно. Переконаність, що добро обов'язково перемагає, що можна завжди вирішити будь-яке завдання, залишаючись чесною і доброю людиною, позначається на характері дитини найпозитивнішим чином. Вона стає більш впевненою в собі, сміливішою і рішучішою, цінує друзів і допомагає оточуючим.

Про казкотерапію в психології вперше заговорив Шалва Олександрович Амонашвілі, відомий психолог і педагог, доктор психологічних наук, професор, дійсний член Російської академії освіти. Ще в 1982 році ним була розроблена методика виховання характеру малюка через казки, і з тих пір вона безперервно розвивається і вдосконалюється.

Які ж казки потрібно вибирати для казкотерапії, як можна з їх допомогою побороти всі капризи малюка? Дійсно, корисна казка має свої особливості. Дуже важливо правильно підібрати сюжет і форму викладу історії, щоб вона була і цікава, і ефективна одночасно. Фахівці з казкотерапії дають такі поради:

1. У казках про великодушних, сильних і благородних персонажів головним героєм краще зробити вашу дитину. Називайте героя ім'ям малюка, щоб ваш син чи донька уявляли, що саме вони здійснюють ці хороші й добрі справи. Так ви закладете в дитині правильні думки про те, яким героєм вона може бути в житті.

2. Казки, в яких герой спочатку постає перед нами "поганим" (жадібним, примхливим, егоїстичним), навпаки, не варто прив'язувати до вашої дитини. Нехай у казці цього персонажа називають просто "схожим на тебе", а його негативною якістю буде те, що вам дійсно не подобається в характері дитини. Це допоможе скорегувати дитячу поведінку, не осуджуючи і не соромлячись, адже в кінці історії персонаж обов'язково засвоїть урок і зміниться в кращу сторону.

3. Те, як ви будете читати казку, має важливе значення для відносин мами і малюка. Ви сидите поряд, дитина чує ваш голос, притискається до вас, разом у вас одні і ті ж емоції - в такий момент встановлюються теплі, довірчі відносини. Жоден професійний оповідач чи актор не зможе замінити дитині близькості і уваги мами.

4. В одній казці може розглядатися тільки один каприз або хороша властивість характеру. Не можна перемогти всі недоліки одним махом - занадто складний сюжет не забезпечить корисного ефекту від казки.

5. Сама по собі книжка з казками не повинна привертати зайвої уваги малюка. Ілюстрації професійних художників не дають можливості придумати свої образи, тому краще самостійно обговорити з дитиною зовнішність героїв або пристрій чарівного міста. Нехай малюк сам подумає, який капелюх може бути у доброго чарівника або на чому пересувається хоробрий персонаж. Такі маленькі вправи чудово розвивають фантазію і любов до творчості.

Казкове рішення для кризи трьох років. Кризу трирічного віку можна (і потрібно!) попередити. I грамотно підібрана казка стане прекрасним терапевтичним засобом для вашого маленького капризулі. Напевно ви вже зрозуміли, що саме в поведінці дитини вам не подобається. Син або донька вимагає купити іграшку в магазині, ображає інших дітей, скупиться? На допомогу прийде казка про "малюка, схожого на тебе". В цього героя якраз той каприз, який вас турбує. В результаті, герой бачить негативну сторону своєї поведінки і розуміє, як це розчарувало маму, а тому змінюється в кращу сторону. Ваша дитина при цьому засвоює правильну модель поведінки - сама, без нотацій і сварок. Дитина чогось боїться або соромиться, погано спілкується з іншими дітьми? Розкажіть їй казку, де герой з таким же ім'ям, як і в неї, перемагає зло разом з вірними друзями. Тоді малюк зрозуміє, як це чудово - бути з іншими дітьми, впоравшись зі своєю сором'язливістю. Для трирічного віку казки особливо актуальні, адже це дуже ефективний спосіб справитися з труднощами перехідного періоду у малюка.

Вдень дитина вередувала? Перед сном обов'язково розкажіть їй казку про те, як малюк із таким же ім'ям поборов у собі цей каприз, і як всі цьому зраділи. Нехай в сюжеті присутня зав'язка, яка познайомить з героєм і його поведінкою (звичайно, мова буде йти про денний випадок), а потім обов'язково виникнуть труднощі, якi викликав саме непослух героя. Наприкінці оповідання персонаж розуміє, що так чинити не треба, виправляється, і все стає добре. Якщо наступного разу дитина починає вередувати, нагадайте їй цю історію. "Пам'ятаєш казку про дівчинку, схожу на тебе? Вона теж не хотіла йти в дитячий садок, але потім дізналася, як там цікаво, подружилася в садку з дітьми, і мама її похвалила". Якщо каприз повторюється кілька разів, можна розповісти кілька різних казок на одну і ту ж тему. Але у всіх випадках герой казки обов'язково розуміє, що вів себе неправильно, справляється, і тоді все стає добре.

Казки можна придумувати самостійно, гармонійно вплітаючи в них персонажів або предмети з реального життя малюка. В цьому випадку сюжет краще накидати заздалегідь, а деталі придумувати прямо по ходу розповіді. Обов'язково спостерігайте за реакцією маленького слухача - чи переживає він разом з героями, чи радіє їхнім успіхам? Якщо здається, що казка "не пішла", то наступну історію треба зробити іншою. Наприклад, додати в неї чарівництва або ж, навпаки, прив'язати до подій з повсякденного світу дитини.

Терапевтичні казки пишуть дитячі педагоги та психологи. Написані професіоналами казки цікаві і актуальні для сучасних дітей, але при цьому обов'язково слідують класичному правилу "добро перемагає зло". Казкотерапія ефективна для дітей з двох років, тому кризу трирічного віку можна попередити заздалегідь. Хороша, добра казка навчить дитину правильній поведінці, прищепить важливі для успішного життя якості і впорається з дитячими страхами. Характер - справа наживна, і в наших силах виростити малюка добрим, розумним, сміливим і цілеспрямованим, тобто, справжньою Людиною!

Електронна реєстрація в ДНЗ "Веселка"

Яндекс.Метрика

Логін: *

Пароль: *